אזרחות פולנית

אזרחות פולנית - דרכון פולני

בן זאב ושות', עורכי דין

אזרחות פולנית והאיחוד האירופאי
אזרחות פולנית והאיחוד האירופאי

אזרחות פולנית - כרטיס הכניסה שלך לאיחוד האירופאי

בדיקת זכאות לאזרחות פולנית
אזרחות פולנית

האם אתה זכאי לקבל אזרחות פולנית?

בקשה לאזרחות פולנית
ההליך המשפטי בפולין

כיצד מגישים בקשה לאזרחות פולנית ומה ההליך?

המסמכים הדרושים לבקשה
המסמכים הדרושים להגשת הבקשה

אילו מסמכים דרושים כדי להגיש את הבקשה?

דרכון פולני

דרכון פולני

מהו הליך הבקשה לדרכון פולני?

בן זאב ושות', עורכי דין
דרכון פולני

משרדינו מתמחה בהגשת בקשות לאזרחות פולנית

דרכון פולני

כל המידע על הליך הבקשה עבור דרכון פולני

דרכון פולני – דרכון אירופאי לכל דבר

השגת דרכון פולני הינה תהליך בפני עצמו המתבצע מול השלטונות הפולניים. לאחר שהתקבל המסמך הסופי המאשר כי המבקש קיבל אזרחות פולנית ניתן להתחיל בתהליך נוסף להשגת דרכון פולני. אדם המחזיק בידו דרכון פולני מחזיק בידו דרכון אירופאי לכל דבר ועניין.

פולין הצטרפה רשמית לאיחוד האירופי ביום 1.5.2004 ובמקביל לכך הצטרפה באותו היום לאמנת שנגן. בעוד שעקרונות האיחוד האירופי מסדירים בעיקר נושאים חוקיים וכלכליים המשותפים למדינות האיחוד, הרי שאמנת שנגן היא זו המסדירה את נושאי מעברי הגבולות וההגירה בין מדינות אירופה וחברות בה גם מדינות, אשר אינן משתייכות לאיחוד האירופי. על כן, הצטרפותה הכפולה של פולין הן לאיחוד האירופי והן לאמנת שנגן טומנת בחובה את מירב היתרונות בעבור אזרחיה המחזיקים בידם דרכון פולני.

דרכון פולני הוא תעודה, אשר באמצעותה מתאפשר למחזיקים בה לנוע בחופשיות ולהעביר כספים ללא תשלומי מכס בין מדינות אירופה השונות. במקרים רבים מאפשרת דרכון פולני אף לימודים מוזלים וקבלת מעמד של תושב באמצעים מקלים במדינות ארופאיות.

הליך הוצאת דרכון פולני

הליך הנפקת דרכון פולני הינו הליך שונה ונפרד מהליך הנפקת תעודת אזרחות פולנית וניתן להתחילו רק לאחר שקיימת בידי המבקש תעודת אזרחות פולנית מקורית, שהיא המסמך הראשון הנבדק ע"י הרשויות בפולין. קיימים מס' מסמכים נוספים, אשר יש להנפיקם בפולין טרם מגישים בקשה עבור דרכון פולני.

המסמכים הנדרשים לשם הנפקת דרכון פולני

 1. תעודת אזרחות פולנית מקורית
 2. תעודת לידה פולנית מקורית – ניתן להנפיקה באמצעות משרדנו, לאחר קבלת תעודת האזרחות הפולנית. תעודת הלידה הפולנית חשובה בהליך לבקשת דרכון פולני, וזו מונפקת ע"י הרשויות בפולין בעבור כל אדם הנושא תעודת אזרחות פולנית גם אם לא נולד בפולין.
 3. תעודת נישואין פולנית מקורית - ניתן להנפיקה באמצעות משרדנו, לאחר קבלת תעודת האזרחות הפולנית. תעודה זו מונפקת ע"י הרשויות בפולין בעבור כל אדם הנושא תעודת אזרחות פולנית גם באם מקום נישואיו לא היה בפולין. מסמך חובה למבקשים דרכון פולני.
 4. החלטה רשמית מהרשויות בפולין על שינוי שם - ניתן להנפיקה באמצעות משרדנו, לאחר קבלת תעודת האזרחות הפולנית. בהליך הוצאת דרכון פולני משתמשים במסמך זה בכל מקרה בו קיים הבחן בין שם המשפחה או השם הפרטי של המבקש, כפי שהיה בלידתו לבין שמו הנוכחי המופיע בדרכון הישראלי שלו.
 5. דרכון ישראלי תקף + צילום של הדרכון – עבור ישראלים הרוצים להוציא דרכון פולני, חייבים בדרכון ישראלי תקף למשך שנה לפחות ממועד הגשת הבקשה.
 6. 4 תמונות פספורט של המבקש/ת- עבור דרכון פולני יש צורך בתמונות צבעוניות ברזולוציה גבוהה, על רקע לבן, המצולם עם פה סגור, ללא כיסוי ראש או משקפיים כהים. יש לצלם רק את הפנים (ולא חצי גוף). גודל כל תמונה: 35X45 מ"מ, כאשר פני המצולם מכסים כ- 80% משטח התמונה. אחת התמונות תשמש כתמונה של בעל הדרכון הפולני והייתר ישמשו את הרשויות בפולין ויצרפו למסמכים השונים.
 7. טפסי בקשה הניתנים ע"י השגרירות הפולנית ואשר מולאו בשפה הפולנית באותיות דפוס.
 8. הסכמה מאושרת של שני ההורים ע"י הקונסול הפולני להנפקת דרכון לקטין – מסמך זה נדרש בכל מקרה בו מבקשים להנפיק דרכון פולני בעבור קטין.

פירוט הליך הגשת הבקשה עבור דרכון פולני

הליך הגשת הבקשה עבור דרכון פולני בשגרירות נעשה בשני שלבים עיקריים:

בקשה לדרכון פולני שלב ראשון - הגשת בקשה למספר זהות פולני

בשלב הראשון לבקשת דרכון פולני נדרש המבקש/ת להגיע לשגרירות הפולנית בצירוף כל המסמכים, אשר הונפקו ע"י הרשויות בפולין ובצירוף מסמך בקשה רשמי (כתוב בשפה הפולנית) בו הוא מבקש, כי יוקצה לו מספר זהות פולני (PESEL Number). את הטופס להגשת בקשה למס' זהות פולנית ניתן לקבל באמצעות משרדנו ואנו מסייעים למלאו.

בקשה לדרכון פולני שלב שני – הגשת בקשה עבור דרכון פולני

לאחר שהונפק למבקש/ת מס' זהות פולני ניתן להגיש את הבקשה לקבלת דרכון פולני. לשם כך יש להצטייד מבעוד מועד (ניתן בעת הביקור הראשון בשגרירות) בטפסי בקשה רשמיים לדרכון פולני הניתנים ע"י השגרירות הפולנית בלבד. לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני יש להגיע לשגרירות הפולנית בשנית באופן אישי עם מכלול המסמכים הנדרשים וטופס בקשה לדרכון מלא בשפה הפולנית.

בן זאב ושות', עורכי דין - הייתרון שלנו כשאתם רוצים דרכון פולני

למידע נוסף ולבדיקת זכאות לאזרחות פולין ללא תשלום, שלחו לנו את פרטיכם בטופס שנמצא בחלקו העליון של הדף.

ללא התחייבות וללא תשלום:

 • בדיקת זכאות לאזרחות פולנית
 • פגישת יעוץ בהליך הוצאת האזרחות
 • הצעת מחיר אטרקטיבית
שם:
דוא"ל:
טלפון:
שלח הודעה:

אזרחות פולנית